fbpx

Posiłki dla pracowników w biurze i w trybie hybrydowym. Sprawdźcie, jakie możliwości daje Wam Lunching.

Autor artykułu:
jedzenia dla firm biurowych
Spis treści:

Lunching jest narzędziem, które możecie wykorzystać do sprawnej organizacji posiłków dla pracowników w godzinach pracy na wiele różnych sposobów. To, co widzą w menu Wasi pracownicy, zależy od Was. Czy mają to być same lunche, czy może również śniadania i diety pudełkowe? A może wszystko, a pracownicy sami podejmą decyzję, co chcą zamawiać?

Bez względu na to, co znajdzie się w menu Waszych pracowników, jedno jest pewne – Wasze wsparcie w postaci dostępu do platformy z dofinansowanym posiłkiem poprawi ich jakość życia i funkcjonowanie całej organizacji. Odważne stwierdzenie, ale w pełni oparte na faktach, opiniach naszych użytkowników i badaniach naukowych. Regularne jedzenie jest kluczowe dla zachowania kondycji fizycznej i psychicznej i lepszej organizacji dnia pracy.

W poniższym poście znajdziecie pełen wachlarz możliwości Lunchingu, z którego możecie dowolnie zaprojektować plan odżywiania Waszego zespołu.


Lunch

Firmy, które oferują pracownikom dofinansowanie posiłków na Lunching, zazwyczaj chcą, aby w menu każdy pracownik miał opcję zamówienia ciepłego, pełnego zestawu obiadowego z tradycyjnej restauracji. Z ankiet, które przeprowadzamy wśród naszych użytkowników, wynika, że dobrze jest jednak urozmaicić menu obiadowe innymi opcjami. Obecnie największą popularnością cieszą się:

 • typowe firmy cateringowe przygotowujące zestawy lunchowe,
 • lokalne restauracje polskie i międzynarodowe,
 • bary mleczne,
 • foodtrucki, które posiadają kierowcę,
 • pizzerie,
 • kebaby,
 • tanie restauracje azjatyckie.

Obiady w Lunching zamawia się tego samego dnia z około 3-godzinnym wyprzedzeniem (to zależy zawsze od dostawcy i lokalizacji). Pracownicy sami wybierają, czy ich obiad ma być przywieziony do domu czy do do pracy. Jako pracodawca możecie zdecydować, czy obie opcje są dostępne dla pracowników.

Na miejscu w restauracji

Ta usługa ucieszyła w szczególności tych pracowników, którzy nie chcą zamawiać jedzenia z dostawą. Chcą oderwać się od swoich biurek, przespacerować do pobliskiego lokalu i zjeść obiad przy stoliku. Tę usługę możemy zagwarantować tylko wówczas, jeśli w pobliżu biura są otwarte lokale gastronomiczne. Jej zaletą usługi jest również brak opakowań na wynos. 

Wybierając opcję “zjedź w restauracji” pracownicy oczywiście mogą skorzystać ze swojego benefitu pracowniczego, czyli dofinansowania do posiłku od pracodawcy.


Odbiór osobisty w restauracji

W menu Lunching Wasi pracownicy mogą również mieć opcję odbioru osobistego na wynos. Zazwyczaj tę usługę włączamy, jeśli w pobliżu jest restauracja bez możliwości dostawy do biura. Pracownicy mogą oderwać się wówczas od biurek i samodzielnie odebrać swój obiad z pobliskiej restauracji.


Śniadania

Są tacy pracodawcy, którzy rozpieszczają pracowników już od samego rana. Dofinansowanie dzienne do jedzenia w tych firmach wynosi minimum 35 zł, co wystarcza na pokrycie w pierwszej kolejności obiadu i części lub całości śniadania. Same śniadania, zamiast obiadu, dofinansowują głównie firmy produkcyjne, które pracują na zmiany. W biurach zdecydowana większość firm organizuje w pierwszej kolejności obiady. Śniadania są tu wisienką na torcie wśród benefitów. Z naszych obserwacji wynika, że poranne posiłki w biurach zapewniają firmy zatrudniające bardzo młode osoby, najczęściej z branży IT, które nie mają jeszcze swoich rodzin. Rano wstają i biegną głodni do pracy, gdzie czeka na nich kanapka, granola, czy naleśniki.

Śniadania w Lunching pracownicy muszą zamówić dzień wcześniej zazwyczaj do godziny 16 (to zależy od dostawcy). Są przywożone zarówno do firmy, jak i do domu (to zależy od modelu współpracy). 


Diety pudełkowe

To znane nam wszystkim pudełka na cały dzień, przywożone przez pod drzwi (w domu lub pracy). W Lunching dietę pudełkową pracownicy mogą zamówić nawet na jeden dzień. Dzięki temu możecie przetestować sobie wszystkich z dostawców.

Diety pudełkowe w Lunching zamawia się z dwudniowym wyprzedzeniem. Są przywożone zarówno do firmy, jak i do domu (to zależy od modelu współpracy).


Pudełkowy lunch

Jeśli Wasi pracownicy chcą się zdrowo odżywiać, ale nie chcą zamawiać pudełek na cały dzień –  to idealna opcja dla nich. Na Lunching Wasi pracownicy mogą teraz zamówić obiad przygotowany przez profesjonalnych producentów diet pudełkowych, czyli pudełko z samym obiadem. “Od kiedy bardzo duży procent osób pracuje w trybie home office, otrzymujemy sporo pytań o możliwość zamówienia samego pudełkowego lunchu. Pracują z domu, mają możliwość przygotowania sobie śniadania, drugiego śniadania, podwieczorku i kolacji. Obiad jednak wymaga więcej czasu i zaangażowania” –  powiedziała nam Milka Banachek, współzałożycielka firmy Mój Catering. 

Kurierzy diet pudełkowych i dostawców samych pudełkowych lunchy docierają do miejscowości znacznie oddalonych od miast. Jeśli Wasi pracownicy pracują po części na home office poza miastem, może być to dla nich świetne rozwiązanie.


Food Truck

Do stałej współpracy zapraszamy Foodtrucki, które mają swoich dostawców lub znajdują się bardzo blisko Naszego biura, dzięki czemu pracownicy mogą samodzielnie odebrać zamówione wcześniej posiłki. Na specjalne okazje, takie jak jubileusz firmy, możemy zorganizować dla Was ulubiony Foodtruck nawet z drugiego końca miasta. W wybranym dniu może on stanąć przed Waszą firmą. Oczywiście pracownicy zamawiają swoje posiłki na Lunching na konkretną godzinę, dzięki czemu odbiory odbywają się szybko i sprawnie. Cała firma spotyka się wówczas na świeżym powietrzu, aby razem jeść i świętować. 


Co jeszcze warto wiedzieć o Lunching?

Wymieniliśmy wszystkie możliwe opcje w menu dla Waszych pracowników. Dla osób zarządzających benefitami pracowniczymi chcemy jeszcze podsumować kilka cech naszej platformy:

 • W Lunching nie ma kosztów dostawy, nawet przy pojedynczych zamówieniach
 • Pracowników nie ogranicza minimalna wartość zamówienia
 • Możecie zapewnić pracownikom dowolną liczbę spośród powyższych opcji w menu
 • W każdej chwili możecie zmienić zdanie i włączyć lub wyłączyć którąś z opcji
 • Możecie wprowadzić dowolny limit dofinansowania dziennego lub miesięcznego i zmienić lub wycofać
 • Możecie zapewnić finansowanie tylko części zespołu
 • Pozostałą kwotę pracownicy rozliczają z nami samodzielnie, chyba, że wolicie potrącać nadwyżki z pensji
 • Jeśli nie ma zamówień, nie ma faktury. Nie ma abonamentu ani żadnych ukrytych kosztów
 • Lunching zajmuje się: ankietami, reklamacjami, zmianami w menu, poszukiwaniem nowych dostawców, a także czuwa nad jakością
 • Lunching zapewnia Infokioski dla pracowników pracujących bez dostępu do internetu i urządzeń mobilnych

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: