fbpx

Zadbaj o team spirit. Zjedz lunch w wirtualnym zespole.

Autor artykułu:
przerwa praca zdalna
Spis treści:

Odbierz gotowy obiad, włącz kamerę i zobacz, co słychać u Twoich koleżanek i kolegów!

Wiele dobrego możemy powiedzieć o pracy zdalnej. Z pewnością możesz teraz wymienić w głowie kilka zalet. Po chwili jednak pojawi się słowo “ale”. W domu jest ok, ale nie na dłuższą metę. Brakuje nam ludzi, ale nie mamy dostępu do firmowej kuchni, stołówki, tęsknimy za biurowymi rytuałami. To, czego brakuje Twoim pracownikom można określić dwoma słowami, które ostatnio krążą w sieci – team spirit. Jak utrzymać ducha zespołu podczas kiedy każdy pracuje osobno? Jak wzmocnić morale i przywiązanie do firmy wirtualnego zespołu? HR-owe blogi i serwisy podpowiedzą Wam kilka sposobów – wspólnym mianownikiem prawie wszystkich poradników jest jedzenie. Bez względu na miejsce i rodzaj wykonywanej pracy, stanowisko, płeć, upodobania, kolor skóry – ludzie muszą jeść. Przerwa na lunch w ciągu dnia to moment, który możesz wykorzystać, aby w Twojej firmie powrócił team spirit.

Daj pracownikom dostęp do wspólnej wirtualnej stołówki

Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Lunching jest w stanie zapewnić dostęp do swojej platformy wszystkim Twoim pracownikom: zarówno tym, którzy pracują w domu, jak i tym którzy przyjeżdżają do biura, fabryki czy magazynu. Wszyscy mogą mieć dostęp do aplikacji, w której każdego dnia mogą zamówić sobie obiad bez kosztów dostawy z dowolnej restauracji.

Wprowadź w firmie cichą godzinę

To czas, kiedy nie można umawiać wideokonferencji, poza tymi lunchowymi. Wiadomo, że w tym czasie ludzie mają czas na zjedzenie swoich posiłków i pogadanie, albo choć odsapnięcie od bycia non-stop online. Tak jak wtedy, kiedy nie było ich przy biurkach, bo byli w firmowej stołówce lub kuchni.

Zapytaj pracowników, co chcą jeść

Zanim pracownicy otrzymają dostęp do aplikacji, ustalmy co lubią jeść. Magda Woźniak, szefowa HR-ów w firmie PLUM powiedziała nam, że jej zespół uwielbia lokalną kuchnię podlaską. A co lubią jeść Twoi ludzie? Zorganizujmy Wasze Menu tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Zorganizuj wspólny lunch

Zachęcaj pracowników, aby umawiali się online na wspólne jedzenie Lunchu w swoich zespołach lub po prostu z kimś, z kim lubili rozmawiać, kiedy spotykamy się w biurze. Przypomną sobie dobre czasy, odprężą się, wymieniają doświadczeniami.

Wpłyń pozytywnie na rytm dnia pracowników

Z powodu ciągłego przebywania w domu niektórzy zasypiają lub przepracowują się, bo granica między życiem zawodowym i domowym zaciera się. Zorganizowana przerwa na Lunch będzie tym punkiem dnia, kiedy wszystko wraca na swoje miejsce. Już samo zamówienie obiadu przy porannej kawie będzie wprowadzało odpowiedni rytm. Potem wystarczy zabrać się do pracy nie myśląc o tym, czy mamy coś w lodówce lub gdzie zamówić jedzenie.

Zadbaj o zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi

Regularne posiłki wpłyną pozytywnie nie tylko na kulturę korporacyjną i produktywność Twojej firmy, ale na zdrowie każdego z osobna. Lunching otrzymał certyfikat Wellbeing Institute właśnie za pozytywny wpływ na kondycję pracowników. Regularne, ciepłe posiłki są podstawą do zachowania zdrowia fizycznego. Fakt, że przyjeżdżają gotowe odciążają pracowników w dużym stopniu z dodatkowych obowiązków.

Lunching zrobi to za Ciebie

Z Lunchingiem jesteś w stanie wprowadzić regularne posiłki w swojej firmie bez obciążenia dla swojego zespołu HR. Jedynie na początku współpracy potrzebujemy od Ciebie kilku informacji:

  • czy Twoja firma chce dofinansować pracownikom obiady?
  • jaką kwotę dzienną lub miesięczną otrzyma każdy pracownik?
  • co powinno znaleźć się w Menu?
  • w jakich godzinach powinny przyjeżdżać posiłki?

A potem już zrobi się samo. To znaczy Lunching zrobi to za Ciebie:

  • rozliczy pracowników z kwoty przewyższającej dofinansowanie
  • urozmaici Menu
  • odpowie na ewentualne reklamacje etc.

A Ty możesz już tylko odebrać obiad, włączyć kamerkę i zobaczyć, co słychać w Twojej firmie!

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: