Posiłki profilaktyczne już od 30 pracowników na jednej zmianie.
Jak to działa?
Twoi pracownicy składają zamówienie przez stronę, aplikację w telefonie, stronę www lub infokiosk w firmie. Następnie zlecenia trafiają do restauracji, które dostarczają je na wskazaną godzinę lub przerwę bezpośrednio na stołówkę twojej firmy. Zamówione posiłki rozliczasz
tylko jedną fakturą – pomimo dostaw z wielu lokalnych restauracji.
Codziennie dostarczamy posiłki dla firm w Twojej okolicy. Dzięki temu możemy negocjować dla Ciebie najlepsze ceny posiłków.
W Lunching pracownicy sami zamawiają posiłki, dzięki czemu nie musisz się martwić, że posiłków będzie więcej niż potrzebujesz. W rezutlacie oszczędzasz czas i pieniądze Twojej firmy.
Posiłki z wielu restauracji i firm cateringowych trafiają od razu na daną przerwę, prosto do stołówki w Twojej firmie.
W razie problemów pracownik zgłasza się bezpośrednio do Lunching, który załatwia sprawę z zamówionym posiłkiem.
Czas na zmianę menu? Nic prostszego. Do Twojej dyspozycji jest Dedykowany Opiekun, który pomoże Ci we wszystkich kwestiach związanych z organizacją jedzenia w firmie.
Udostępniamy Twoim pracownikom bezpłatną aplikację, dzięki której już w 30 sekund zamówią swój posiłek do firmy. Jeśli potrzebujesz, organizujemy w firmie infokiosk, czyli urządzenie dla osób, które nie mają dostępu do komputera lub telefonu w pracy.
W Lunching otrzymujesz wygodny panel do zarządzania i raportowania kosztów, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć przygotujesz zestawienie dla zarządu lub działu finansowego.
Za pomocą panelu wyznaczysz, którzy pracownicy mogą zamawiać posiłki regeneracyjne. Sprawdzisz na bieżąco, jak wygląda sytuacja z zamówieniami oraz jak często i co zamawiają pracownicy w firmie. Dzięki temu dobrze znasz opinie o posiłkach w firmie.
Zgłoś swoją firmę przez formularz. Nasz konsultant podczas krótkiej rozmowy zbierze od Ciebie potrzebne informacje oraz zbada Twoje potrzeby.
Nasz zespół skontaktuje się z lokalnymi restauracjami i przygotuje dla Ciebie ofertę, negocjując warunki, które spełnią Twoje oczekiwania. Następnie przedstawimy Ci propozycję oferty.
Nasz konsultant przygotuje w Twojej firmie degustację z daniami, które mogą znaleźć się w menu Twojej firmy. Możesz też uruchomić testy Lunching w firmie i sprawdzić, czy usługa odpowiada Twoim pracownikom.
Przygotowujemy wdrożenie platformy Lunching w Twojej firmie wraz ze wsparciem komunikacji wewnętrznej, aby Twoi pracownicy wiedzieli, jak korzystać z platformy.
Posiłki profilaktyczne od 30 pracowników na jednej zmianie.
Po uzupełnieniu formularza zadzwonimy do Ciebie, aby zebrać podstawowe informację, które pomogą nam w przygotowaniu oferty posiłków profilaktycznych dla pracowników.
Wszystko co musisz wiedzieć o posiłkach profilaktycznych w pigułce.
To bezpłatny posiłek, który musi zostać zapewniony przez pracodawcę w sytuacji, gdy pracownik wykonuje swoje obowiązki w uciążliwych warunkach. Dotyczy to m.in. niesprzyjającej pogody (np. ekstremalnych temperatur) lub czynności wymagających wzmożonej aktywności fizycznej. Warunki wydawania posiłków profilaktycznych reguluje Kodeks Pracy.
Obie nazwy używane są zamiennie, a więc oznaczają dokładnie to samo. Z określeniem “posiłek regeneracyjny” spotkamy się częściej w pismach z zakresu BHP. Z kolei nazwa “posiłek profilaktyczny” jest typowa dla języka prawnego (ustaw, rozporządzeń itp.)
Pracownikowi przysługuje posiłek profilaktyczny, gdy temperatura powietrza wynosi poniżej 10°C lub przekracza 28°C (w warunkach gorącego klimatu wskaźnik WGBT wynosi powyżej 25°C).
Posiłek profilaktyczny powinien mieć około 1000 kcal.
W sytuacji, gdy praca związana jest z wysiłkiem fizycznym na otwartej przestrzeni i powoduje wydatek energetyczny na poziomie 1500 kcal (mężczyźni) lub 1000 kcal (kobiety) pracodawca jest zobligowany do zapewnienia posiłku profilaktycznego.
Zapewniane przez pracodawcę posiłki profilaktyczne powinny mieć formę gorących dań (o proporcjach: 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów i 15% białka). Mogą one być przyrządzone w firmowej kantynie lub dostarczane z pobliskich restauracji. Tylko w wyjątkowych przypadkach (np. wynikających z kwestii organizacyjnych) mogą to być również talony i bony, a także produkty do przygotowania dania we własnym zakresie (nowelizacja rozporządzenia w sprawie posiłków profilaktycznych z 2019 r.).
Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracodawca nie może wypłacić ekwiwalentu pieniężnego za posiłki profilaktyczne. Zobowiązany jest do dostarczenia gorącego dania (ewentualnie bonów czy talonów, dzięki którym pracownik go nabędzie).
Lokalizacja firmy nie stanowi dla nas problemu. Obecnie obsługujemy wiele przedsiębiorstw w okręgach przemysłowych lub w małych miejscowościach, które położone są z dala od oferty gastronomicznej. Wypełnij formularz, przedstawimy Ci szczegóły.
Naszym standardem są okresowe badania satysfakcji z usługi, na podstawie których możemy dokonać ewentualnych zmian w ofercie. Dodatkowo Twoi pracownicy mogą na bieżąco oceniać jakość zamówień i dostaw w aplikacji. Nasz zespół stale monitoruje wszystkie opinie i w przypadku wystąpienia reklamacji szybko kontaktuje się z daną restauracją. W razie niezadowolenia możemy zawsze wymienić dostawców.
Zgodnie z rozporządzeniem posiłki profilaktyczne powinny być wydawane w trakcie przerwy – po upływie 3 do 4 godzin od rozpoczęcia pracy. Pracodawca zobligowany jest również do przekazania jedzenia w higienicznych warunkach.
Wszystko zależy od tego, w jakiej formie wydawane są posiłki profilaktyczne. Jeżeli następuje nabycie usługi cateringowej, która polega na przygotowaniu i dostarczeniu obiadów przez zewnętrzną firmę, wówczas można odliczyć VAT. Jeśli jednak następuje to w ramach usługi gastronomicznej (posiłki są nabywane w miejscu, gdzie są przygotowywane i podawane) nie można skorzystać z takiego prawa.
Posiłki profilaktyczne są całkowicie zwolnione z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne. To samo dotyczy kwestii podatku dochodowego. Aby jednak skorzystać z tego prawa, bardzo ważne jest, aby wydawane posiłki były rzeczywiście klasyfikowane jako regeneracyjne (a więc spełniały wszelkie normy prawne).