fbpx
Aplikacja, która obsługuje

Posiłki regeneracyjne

Uwolnimy Cię od obowiązków związanych z obsługą posiłków regeneracyjnych dla pracowników. Od znalezienia dostawców, po wymogi prawne.

Posiłki regeneracyjne już od 30 pracowników na jednej zmianie.

Zaufało nam już ponad 500 firm

Wygodny sposób zamawiania posiłków dla firmy i pracowników

Jak to działa?

Twoi pracownicy składają zamówienie przez stronę, aplikację w telefonie, stronę www lub infokiosk w firmie. Następnie zlecenia trafiają do restauracji, które dostarczają je na wskazaną godzinę lub przerwę bezpośrednio na stołówkę twojej firmy. Zamówione posiłki regeneracyjne rozliczasz
tylko jedną fakturą -pomimo dostaw z wielu lokalnych restauracji.

Negocjowane ceny posiłków

Codziennie dostarczamy posiłki dla firm w Twojej okolicy. Dzięki temu możemy negocjować dla Ciebie najlepsze ceny posiłków.

Płacisz tylko za zamówione posiłki

W Lunching pracownicy sami zamawiają posiłki regeneracyjne, dzięki czemu nie musisz się martwić, że posiłków będzie więcej niż potrzebujesz. W rezultacie oszczędzasz czas i pieniądze Twojej firmy.

Dostawa w wyznaczone miejsce i czas

Posiłki regeneracyjne z wielu restauracji i firm cateringowych trafiają od razu na daną przerwę, prosto do stołówki w Twojej firmie.

Wspracie działu obsługi klienta i reklamacje

W razie problemów pracownik zgłasza się bezpośrednio do Lunching, który załatwia sprawę z zamówionym posiłkiem.

Lunching to platforma, która z ułatwi pracę Tobie i pracownikom

Dedykowany Opiekun Firmowy

Czas na zmianę menu? Nic prostszego. Do Twojej dyspozycji jest Dedykowany Opiekun, który pomoże Ci we wszystkich kwestiach związanych z organizacją jedzenia w firmie.

Bezpłatna aplikacja do zamawiania posiłków

Udostępniamy Twoim pracownikom bezpłatną aplikację, dzięki której już w 30 sekund zamówią swój posiłek do firmy. Jeśli potrzebujesz, organizujemy w firmie infokiosk, czyli urządzenie dla osób, które nie mają dostępu do komputera lub telefonu w pracy.

Panel kontroli kosztów

W Lunching otrzymujesz wygodny panel do zarządzania i raportowania kosztów, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć przygotujesz zestawienie dla zarządu lub działu finansowego.

Zarządzanie pracownikami

Za pomocą panelu wyznaczysz, którzy pracownicy mogą zamawiać posiłki regeneracyjne. Sprawdzisz na bieżąco, jak wygląda sytuacja z zamówieniami oraz jak często i co zamawiają pracownicy w firmie. Dzięki temu dobrze znasz opinie o posiłkach w firmie.

Pracownicy z ponad 500 firm zamawiają posiłki przez Lunching

Co mówią nasi Klienci?

4 kroki, aby poznać ofertę dla Twojej firmy

Krok 1:
Wypełniasz formularz

Zgłoś swoją firmę przez formularz. Nasz konsultant podczas krótkiej rozmowy zbierze od Ciebie potrzebne informacje oraz zbada Twoje potrzeby.

Krok 2:
Przygotowanie oferty

Nasz zespół skontaktuje się z lokalnymi restauracjami i przygotuje dla Ciebie ofertę, negocjując warunki, które spełnią Twoje oczekiwania. Następnie przedstawimy Ci propozycję oferty.

Krok 3:
Bezpłatna degustacja w firmie

Nasz konsultant przygotuje w Twojej firmie degustację z daniami, które mogą znaleźć się w menu Twojej firmy. Możesz też uruchomić testy Lunching w firmie i sprawdzić, czy usługa odpowiada Twoim pracownikom.

Krok 4:
Decyzja o współpracy

Przygotowujemy wdrożenie platformy Lunching w Twojej firmie wraz ze wsparciem komunikacji wewnętrznej, aby Twoi pracownicy wiedzieli, jak korzystać z platformy.

Odbierz bezpłatną
wycenę dla firmy

Posiłki regeneracyjne od 30 pracowników na jednej zmianie.

Po uzupełnieniu formularza zadzwonimy do Ciebie, aby zebrać podstawowe informację, które pomogą nam w przygotowaniu oferty posiłków regeneracyjnych dla pracowników.​

Porozmawiajmy

Posiłki regeneracyjne - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Wszystko co musisz wiedzieć o posiłkach regeneracyjnych w pigułce.

To bezpłatny posiłek, który musi zostać zapewniony przez pracodawcę w sytuacji, gdy pracownik wykonuje swoje obowiązki w uciążliwych warunkach. Dotyczy to m.in. niesprzyjającej pogody (np. ekstremalnych temperatur) lub czynności wymagających wzmożonej aktywności fizycznej. Warunki wydawania posiłków regeneracyjnych reguluje Kodeks Pracy.

Obie nazwy używane są zamiennie, a więc oznaczają dokładnie to samo. Z określeniem “posiłek regeneracyjny” spotkamy się częściej w pismach z zakresu  BHP. Z kolei nazwa “posiłek profilaktyczny” jest typowa dla języka prawnego (ustaw, rozporządzeń itp.)

Pracownikowi przysługuje posiłek regeneracyjny, gdy temperatura powietrza wynosi poniżej 10°C lub przekracza 28°C (w warunkach gorącego klimatu wskaźnik WGBT wynosi powyżej 25°C).

Posiłek regeneracyjny powinien mieć około 1000 kcal.

W sytuacji, gdy praca związana jest z wysiłkiem fizycznym na otwartej przestrzeni i powoduje wydatek energetyczny na poziomie 1500 kcal (mężczyźni) lub 1000 kcal (kobiety) pracodawca jest zobligowany do zapewnienia posiłku regeneracyjnego.

Zapewniane przez pracodawcę posiłki regeneracyjne powinny mieć formę gorących dań (o proporcjach: 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów i 15% białka). Mogą one być przyrządzone w firmowej kantynie lub dostarczane z pobliskich restauracji. Tylko w wyjątkowych przypadkach (np. wynikających z kwestii organizacyjnych) mogą to być również talony i bony, a także produkty do przygotowania dania we własnym zakresie (nowelizacja rozporządzenia w sprawie posiłków profilaktycznych z 2019 r.).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracodawca nie może wypłacić ekwiwalentu pieniężnego za posiłki profilaktyczne. Zobowiązany jest do dostarczenia gorącego dania (ewentualnie bonów czy talonów, dzięki którym pracownik go nabędzie).

Lokalizacja firmy nie stanowi dla nas problemu. Obecnie obsługujemy wiele przedsiębiorstw w okręgach przemysłowych lub w małych miejscowościach, które położone są z dala od oferty gastronomicznej. Wypełnij formularz, przedstawimy Ci szczegóły. 

Naszym standardem są okresowe badania satysfakcji z usługi, na podstawie których możemy dokonać ewentualnych zmian w ofercie. Dodatkowo Twoi pracownicy mogą na bieżąco oceniać jakość zamówień i dostaw w aplikacji. Nasz zespół stale monitoruje wszystkie opinie i w przypadku wystąpienia reklamacji szybko kontaktuje się z daną restauracją. W razie niezadowolenia możemy zawsze wymienić dostawców.

Zgodnie z rozporządzeniem posiłki regeneracyjne powinny być wydawane w trakcie przerwy – po upływie 3 do 4 godzin od rozpoczęcia pracy. Pracodawca zobligowany jest również do przekazania jedzenia w higienicznych warunkach.

Wszystko zależy od tego, w jakiej formie wydawane są posiłki regeneracyjne. Jeżeli następuje nabycie usługi kateringowej, która polega na przygotowaniu i dostarczeniu obiadów przez zewnętrzną firmę, wówczas można odliczyć VAT. Jeśli jednak następuje to w ramach usługi gastronomicznej (posiłki są nabywane w miejscu, gdzie są przygotowywane i podawane) nie można skorzystać z takiego prawa.

Posiłki regeneracyjne są całkowicie zwolnione z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne. To samo dotyczy kwestii podatku dochodowego. Aby jednak skorzystać z tego prawa, bardzo ważne jest, aby wydawane posiłki były rzeczywiście klasyfikowane jako regeneracyjne (a więc spełniały wszelkie normy prawne).

Wyślij zapytanie i dowiedz się więcej