fbpx

13.11.2023 | HR wiedza

Jak tworzyć kulturę organizacyjną, która przyciąga i zatrzymuje talenty?

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, kultura organizacyjna stała się kluczowym elementem, który definiuje sukces i tożsamość każdej firmy. Często postrzegana jako abstrakcyjna i nieuchwytna, w rzeczywistości kształtuje każdy aspekt działalności firmy: od rekrutacji po codzienne interakcje.

Więcej

06.10.2023 | Uncategorized

Efektywna komunikacja wewnętrzna – praktyki i wyzwania w firmach biurowych i produkcyjnych

Skuteczna komunikacja wewnętrzna to tajny składnik, który może przyspieszyć rozwój i efektywność Twojej firmy. To dzięki niej możliwy jest odpowiedni przepływ wiedzy oraz wymiana doświadczeń między działami. Jakie sekrety kryją się za efektywnym dialogiem w miejscu pracy? I co zrobić, aby stworzyć kulturę feedbacku w organizacji?

Przeczytaj >

28.09.2023 | Odżywianie w pracy

Nowoczesna stołówka pracownicza – jak szybko i tanio zorganizować posiłki w firmie?

Regularne posiłki w pracy warunkują nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Tymczasem rozmaite badania wskazują, że pracownikom zdarza się odczuwać głód, a ich nawyki żywieniowe znacznie odbiegają od ideału. Z tego względu coraz więcej pracodawców rozszerza swoją ofertę benefitową o dostęp do zdrowych i pożywnych posiłków. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na uruchomienie i utrzymanie tradycyjnej kantyny. Jak zatem powinna wyglądać nowoczesna stołówka pracownicza? 

Przeczytaj >

12.09.2023 | HR wiedza

Różnorodność pokoleniowa w firmie – jak pogodzić odmienne potrzeby pracowników?

Obecnie, w jednej firmie mogą spotkać się przedstawiciele aż czterech różnych pokoleń: od Baby Boomers, poprzez Generacje X i Y, aż po pokolenie Z. Każde z nich przynosi ze sobą unikalne doświadczenia, perspektywy i oczekiwania względem pracodawcy. Jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą różnorodność pokoleniowa w firmie?

Przeczytaj >

25.08.2023 | HR wiedza

Jak zwiększać zaangażowanie pracowników?

Spadek zaangażowania pracowników – czy to nowa pandemia współczesnego Świata pracy? Sprawdź, jak skutecznie motywować zespół.

Przeczytaj >

31.07.2023 | HR wiedza

Rotacja pracowników: przyczyny, skutki i strategie zarządzania

Rotacja pracowników to temat, który staje się coraz bardziej znaczący w dynamice współczesnego rynku pracy. Z jednej strony, jest to naturalny proces, w którym pracownicy wchodzą i wychodzą z organizacji, poszukując nowych możliwości i lepszego dopasowania do swoich potrzeb. Z drugiej strony, wysoki poziom rotacji pracowników może wpływać na stabilność, wydajność biznesową i kulturę organizacyjną firmy.

Przeczytaj >

24.07.2023 | HR wiedza

Podcasty HR – 25 audycji, które warto znać!

Prezentujemy polskie podcasty HR tworzone przez osoby, które z pasją i zainteresowaniem opowiadają o rozmaitych dziedzinach w branży: od employer brandingu, przez rekrutację, po kodeks prawa pracy. 

Przeczytaj >