12.09.2023 | HR wiedza

Różnorodność pokoleniowa w firmie – jak pogodzić odmienne potrzeby pracowników?

Obecnie, w jednej firmie mogą spotkać się przedstawiciele aż czterech różnych pokoleń: od Baby Boomers, poprzez Generacje X i Y, aż po pokolenie Z. Każde z nich przynosi ze sobą unikalne doświadczenia, perspektywy i oczekiwania względem pracodawcy. Jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą różnorodność pokoleniowa w firmie?

Więcej

25.08.2023 | HR wiedza

Jak zwiększać zaangażowanie pracowników?

Spadek zaangażowania pracowników – czy to nowa pandemia współczesnego Świata pracy? Sprawdź, jak skutecznie motywować zespół.

Przeczytaj >

31.07.2023 | HR wiedza

Rotacja pracowników: przyczyny, skutki i strategie zarządzania

Rotacja pracowników to temat, który staje się coraz bardziej znaczący w dynamice współczesnego rynku pracy. Z jednej strony, jest to naturalny proces, w którym pracownicy wchodzą i wychodzą z organizacji, poszukując nowych możliwości i lepszego dopasowania do swoich potrzeb. Z drugiej strony, wysoki poziom rotacji pracowników może wpływać na stabilność, wydajność biznesową i kulturę organizacyjną firmy.

Przeczytaj >

24.07.2023 | HR wiedza

Podcasty HR – 25 audycji, które warto znać!

Prezentujemy polskie podcasty HR tworzone przez osoby, które z pasją i zainteresowaniem opowiadają o rozmaitych dziedzinach w branży: od employer brandingu, przez rekrutację, po kodeks prawa pracy. 

Przeczytaj >

03.07.2023 | Benefity Pozapłacowe

Kim jest Wellbeing Manager? Wywiad z Martą Motylewską

W dzisiejszym dynamicznym i nieustannie rozwijającym się świecie, zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz dbanie o własne zdrowie psychiczne stały się niezwykle ważne. Zapoznaj się z wywiadem z Martą Motylewską - Wellbeing Managerką w DHL Supply Chain.

Przeczytaj >

12.06.2023 | Odżywianie w pracy

Śniadania firmowe – dlaczego warto spotkać się przy wspólnym stole?

Mówią, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Stanowi nie tylko źródło energii, ale wpływa również na poprawę koncentracji i funkcji poznawczych. Tymczasem, jak pokazują rozmaite badania, część Polaków rezygnuje ze śniadania lub ich jakość dalece odbiega od ideału. To z kolei może wpływać na naszą efektywność i samopoczucie w pracy. Warto więc organizować śniadania firmowe, które wpłyną zarówno na wellbeing pracowników, jak i na team spirit w zespole. 

Przeczytaj >

01.06.2023 | Benefity Pozapłacowe

Najważniejsze benefity w 2023 roku – jak wybrać i przekonać do nich zarząd?

Nie ma wątpliwości, że ostatnie wydarzenia (takie jak choćby galopująca inflacja czy widmo kryzysu gospodarczego) wpłynęły na zmianę potrzeb pracowników, a konsekwencji na rynek benefitów. Jakie dodatki pozapłacowe są teraz pożądane przez Polaków? I jak do zmiany benefitów przekonać zarząd? Na te i wiele innych pytań staraliśmy się odpowiedzieć w trakcie naszego kwietniowego webinaru.

Przeczytaj >