fbpx

18.03.2024 | HR wiedza

Jak stworzyć efektywne ogłoszenie o pracę?

Innowacyjne podejście do tworzenia ogłoszeń o pracę łączy w sobie elementy HR i marketingu. Pozwala to nie tylko na skuteczniejsze dotarcie do właściwej grupy docelowej, ale także na budowanie długoterminowych relacji z kandydatami. Dzięki wykorzystaniu strategii marketingowych, takich jak storytelling, personalizacja, czy wybór innowacyjnych formatów, możemy nie tylko przyciągnąć uwagę kandydatów, ale także zaangażować ich na głębszym poziomie, jeszcze zanim zdecydują się na aplikację.

Więcej

18.03.2024 | HR wiedza

Dyrektywa Work-Life Balance: co zmieniła w Kodeksie Pracy?

Od wydłużonego urlopu rodzicielskiego, przez nowe możliwości organizacji czasu pracy, aż po elastyczne rozwiązania pozwalające na lepsze dostosowanie do indywidualnych potrzeb rodzinnych – wszystko to składa się na nową, bardziej elastyczną ramę prawną. Jak jednak te zmiany wpłyną na codzienne funkcjonowanie pracowników i pracodawców? Jakie wyzwania i możliwości niesie ze sobą implementacja dyrektywy work-life balance na polskim gruncie?

Przeczytaj >

14.03.2024 | HR wiedza

Analiza transakcyjna – jak ją wykorzystać w budowaniu kultury doceniania?

O tym, jak ważne jest docenienie - zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym - mówi się nie od dzisiaj. W praktyce tworzenie kultury wzajemnego szacunku i uznania jest jednak trudnym zadaniem, niezależnie od tego czy dotyczy biura, czy hali produkcyjnej. Bardzo często wynika to z ograniczających nas wzorców, które przyswoiliśmy jeszcze w okresie dzieciństwa. Ponadto, jak mamy doceniać innych, skoro nie potrafimy docenić siebie?

Przeczytaj >

12.03.2024 | HR wiedza

Transparentność wynagrodzeń to nie tylko widełki! Czym jest i jak ją wdrożyć w firmie?

Temat transparentności wynagrodzeń odżył za sprawą unijnej dyrektywy, która ma m.in. na celu redukcję nierówności płac między kobietami a mężczyznami. Tymczasem z badań Pracuj.pl wynika, że 81% respondentów nie słyszało wcześniej o nadchodzących zmianach w przepisach.

Przeczytaj >

29.01.2024 | Benefity Pozapłacowe

Benefity pracownicze w 2024 roku – co nowego w świecie dodatków pozapłacowych?

W 2024 roku pracodawcy stają przed wyzwaniem przyciągnięcia talentów i utrzymania zespołu, wykorzystując świadczenia pozapłacowe jako ważne narzędzie. Co więcej, odpowiednio dobrane dodatki pozapłacowe mogą przyczynić się do budowania silnej, zaangażowanej kultury pracy w firmie. Jakie benefity w 2024 roku spełnią te funkcje?

Przeczytaj >

22.01.2024 | HR wiedza

Dlaczego employer branding jest kluczowy dla firm produkcyjnych i przemysłowych?

Badania rynkowe wyraźnie pokazują, że w obliczu niskiego bezrobocia i rosnących oczekiwań pracowników, organizacje, które nie inwestują w swoją markę pracodawcy, szybko znajdą się w tyle. Firmy z silnym Employer Brandingiem nie tylko skracają czas rekrutacji, ale również obniżają koszty związane z zatrudnieniem nawet o 50%.

Przeczytaj >

11.01.2024 | Odżywianie w pracy

Dieta wegetariańska w pracy – fakty i mity 

Jakie korzyści może przynieść dieta wegetariańska i dlaczego warto rozważyć jej włączenie do codziennej rutyny zawodowej? Sprawdź, jak pracodawcy mogą wspierać pracowników, którzy zdecydowali się na wyłączenie mięsa z jadłospisu. 

Przeczytaj >