13.03.2023 | Benefity Pozapłacowe

Co to jest employer branding? O marce pracodawcy słów kilka

Oprócz konkurowania produktami i usługami, firmy zacięcie walczą ze sobą na rynku pracy. Powód jest oczywisty: chcą pozyskać najlepszych kandydatów do swoich zespołów. Współcześnie walka o wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników nie zależy tylko od wysokości proponowanego wynagrodzenia. Poza atrakcyjną pensją ważne są również inne kwestie, w tym wizerunek przyszłego pracodawcy. Każda organizacja powinna zatem postawić na przemyślany employer branding. Co to znaczy? 

Więcej

24.02.2023 | Benefity Pozapłacowe

Przepis na team building? O integracyjnej roli jedzenia w pracy

Złe relacje między współpracownikami czy brak porozumienia z przełożonym nie tylko utrudniają realizację codziennych zadań, ale mogą nawet stać się przyczyną odejścia z pracy. Według badaczy z Uniwersytetu Stanforda przemyślany team building niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Mowa przede wszystkim o zwiększeniu zaangażowania i zacieśnianiu więzi między pracownikami. W rozmaitych poradnikach znajdziemy mnóstwo pomysłów, jak zbudować zgrany zespołu. My jednak skupimy się na szczególnej funkcji jedzenia, która od wieków gromadzi ludzi przy wspólnym stole. Jak uczynić je skuteczną formą team buildingu?

Przeczytaj >

09.02.2023 | Benefity Pozapłacowe

Quiet quitting – co to jest i jak wpływa na rynek pracy?

W ostatnim czasie termin “quiet quitting” królował w nagłówkach rozmaitych artykułów i branżowych publikacji. Bardzo często omawiany jest w kontekście zjawiska Wielkiej Rezygnacji oraz alarmujących danych na temat wypalenia zawodowego. Część ekspertów uważa jednak, że quit quitting to nic złego, a jedynie przejaw większej świadomości pracowników w kontekście równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Czym jest quiet quitting i jak rozpoznać to zjawisko w swoim zespole? 

Przeczytaj >

26.01.2023 | Odżywianie w pracy

Jak powstaje menu dla pracowników? Oferta Lunching w 5 krokach

W Lunching znamy przepis na sprawdzone menu dla pracowników! Do kluczowych składników zaliczamy: indywidualne podeście, różnorodność potraw i stałą opiekę powdrożeniową. W efekcie w naszym menu nie ma miejsca na monotonię, a oferowane dania trafiają prosto w gusta pracowników. Sprawdź, jak powstaje menu Lunching dla firm. 

Przeczytaj >

12.01.2023 | Benefity Pozapłacowe

Najlepsze benefity na 2023 rok – poznaj aktualne trendy!

Tylko niespełna 4% firm deklaruje, że nie posiada polityki benefitowej - tak wynika z raportu “Trendy HR 2023”, wydanego przez agencję Grow. Te same badania wskazują jednak, że oferowane świadczenia nie zawsze pokrywają się z oczekiwaniami pracowników. Warto więc dokładnie przemyśleć wybór dodatków pozapłacowych, tak aby spełniały swoje podstawowe założenia. Czego obecnie oczekują pracownicy? Sprawdź aktualne trendy na benefity na 2023 rok! 

Przeczytaj >

05.01.2023 | Benefity Pozapłacowe

Praca zdalna 2023 – jakie zmiany w Kodeksie pracy?

W ciągu ostatnich lat praca zdalna stała się skutecznym rozwiązaniem dla wielu firm, które pragnęły zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Obecnie oczekuje jej znaczna część kandydatów w ramach procesów rekrutacyjnych. Nic więc dziwnego, że rząd przyjął projekt nowelizacji Kodeksu pracy, w konsekwencji której praca zdalna ma na stałe zagościć w polskim ustawodawstwie. Jakie zmiany czekają nas w 2023 roku? 

Przeczytaj >

21.12.2022 | Benefity Pozapłacowe

Dlaczego warto zadbać o wellbeing w organizacji?

Dla jednych wellbeing w organizacji to klucz do zmotywowanego zespołu i lepszego funkcjonowania firmy. Dla innych to tylko mrzonka, wymyślona na potrzeby teoretyków i twórców reklamy. Kto ma rację? Wellbeing w pracy stał się w ostatnich latach popularnym tematem, stąd też budzi nierzadko sprzeczne opinie. Przyglądając się jednak takim zjawiskom, jak rotacja czy wypalenie zawodowe, dbanie o dobrostan pracowników wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Jakie zalety niesie więc wellbeing w organizacji? 

Przeczytaj >