fbpx

7 dowodów na to, że posiłek to benefit nowych czasów

Autor artykułu:
benefity firmowe trendy
Spis treści:

1. Każdy z nas potrzebuje jeść

W przeciwieństwie do aktywności na siłowni, czy rozrywki w teatrze lub kinie, bez których jak pokazała nam krajowa kwarantanna, możemy się obejść, jedzenie w pracy jest tym, czego każdy z nas potrzebuje codziennie. A dofinansowanie posiłków w pracy to benefit, który dotyczy wszystkich bez względu na wiek, płeć, styl życia czy stanowisko. Nasze statystyki pokazują, że w firmach, gdzie wdrożono platformę do zamawiania jedzenia Lunching, regularnie korzysta z niej średnio 95% pracowników! 

2. Zarówno w biurze jak i na homeoffice

Bez względu na to, czy Twoi pracownicy są w biurze czy w domu, chcą zjeść ciepły posiłek. Z rozmów z naszymi użytkownikami wynika, że homeoffice wcale nie ułatwia zjedzenia ciepłego posiłku, którego przygotowanie wymaga czasu i oderwania się na dłużej od obowiązków. Często kończy się zatem na kanapce. Takie nawyki w dalszej perspektywie odbiją się na zdrowiu i produktywności Twojego zespołu. Teraz możesz zapewnić swoim pracownikom bezpłatne dostawy posiłków również do domu. Przeczytaj więcej o nowej usłudze Lunching: Teraz lunch również w pracy hybrydowej.

3. Posiłki to benefit, którego oczekują pracownicy

Inwestycja w benefit dla pracowników ma sens tylko wtedy, kiedy pracownicy docenią to, co im oferujesz. Aż 55% respondentów w badaniu prowadzonym przez Pracuj.pl oczekuje dofinansowania obiadów. Spośród szerokiej oferty rozmaitych świadczeń proponowanych przez pracodawców najbardziej doceniane teraz są te, które: 

  • mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie;
  • są dostępne zawsze i wszędzie;
  • pozwalają zaoszczędzić.

4. Zorganizowany posiłek zwiększa produktywność

Wsparcie pracowników w zdrowym odżywianiu podczas pracy to nie tylko oryginalny i szczególnie doceniany dzisiaj benefit, ale przede wszystkim opłacalna inwestycja. Dane WHO pokazują, że regularne spożywanie zdrowych posiłków w pracy zwiększa wydajność nawet o 20%! Dodatkowo intuicyjny portal do zamawiania jedzenia, który udostępnia Lunching, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Pracownicy zamiast stania w kolejkach, oczekiwania na posiłek czy przygotowania go w domu, poświęcają średnio 34 sekundy na złożenie zamówienia. Posiłki dla pracowników są dostarczane do biura lub do domu bez kosztów dostawy, o ustalonej porze. 

5. Posiłki dla pracowników nie muszą być dużym wydatkiem

Współpracując z Lunching, Twoja firma ponosi jedynie koszt za zamówione przez pracowników posiłki. Dofinansowanie nie musi stanowić 100% ceny. Możesz ustalić dzienny lub miesięczny budżet na pracownika. Poza tą kwotą nie ma żadnych opłat stałych czy abonamentu, co znacznie wyróżnia ten benefit od popularnych bonów i talonów. Płacicie za realnie wykorzystany benefit, nie martwiąc się o to, że pieniądze wydane na ten cel nie przyniosą żadnych korzyści.

Posiłki z Lunching:

  • są zwolnione ze składek ZUS
  • mogą być finansowane z ZFŚS
  • nie generują kosztów administracyjnych

6. Benefit Lunching w pełni obsługujemy my

Oznacza to, że po podpisaniu z nami umowy nie musisz już nic więcej robić. Zajmujemy się organizacją menu, zmianą restauracji, ewentualnymi reklamacjami, rozliczeniem z Twoimi pracownikami kwot, jeśli ich zamówienia przekraczają limit dzienny lub miesięczny dofinansowania, które im oferujesz. Lunching to absolutny full-service bez kosztów administracyjnych. Każdego dnia wsłuchujemy się i wczytujemy w potrzeby Twoich pracowników. Serwis Lunching to nie tylko aplikacja.  Twoi pracownicy mogą zgłosić swoje uwagi i potrzeby do Biura Obsługi Klienta, który bardzo szybko na nie zareaguje. Nie musisz angażować do tego swojego zespołu HR. Oczywiście wszystkie uwagi możesz otrzymać raz w miesiącu w postaci raportu. 

“Jeśli cokolwiek się dzieje z moim zamówieniem, piszę do BOK Lunching i wiem, że się tym zajmą. Nie muszę dzwonić do restauracji. To duże udogodnienie” - powiedział nam Mateusz W. z firmy Ericsson. Mateusz korzysta regularnie z naszej nowej usługi bezpłatnych dostaw obiadów do domu. Dziękujemy 🙂

7. Posiłek Lunching jest bezpieczny

I na koniec najważniejsza kwestia – bezpieczeństwo. Każdego dnia część pracowników organizując swój obiad podejmie dodatkowe ryzyko kontaktu z osobami chorymi na Covid-19, stojąc w kolejce czy idąc do restauracji. Zapewniamy Cię, że dostawy Lunching są bezpieczne. Więcej o tym przeczytasz w osobnym wpisie na naszym blogu: 
Koronawirus a organizacja posiłków w firmie. Jak zachować bezpieczeństwo podczas jedzenia w pracy? 

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: