fbpx

Lunch w domu trudniejszy niż w biurze

Autor artykułu:
przerwa na pracy zdalnej
Spis treści:

Jeszcze niedawno byliśmy przekonani, że praca z domu daje nam większe możliwości do organizacji zdrowych posiłków. Z rozmów z naszymi użytkownikami i własnych doświadczeń wynika, że gotowanie na własną rękę każdego dnia jest trudne i dezorganizuje nam dzień. 39% respondentów w badaniu przeprowadzonym w Anglii zamiast obiadu je czipsy a 70% deklaruje, że brakuje im biurowej stołówki. Nie tylko jedzenia ale również spotkań i rozmów z ludźmi.

Nie rezygnuj ze swojej przerwy

Półgodzinna przerwa na lunch jest nam potrzebna do naładowania akumulatorów. Ten czas powinien być przeznaczony na zjedzenie czegoś pożywnego i kontakt z ludźmi. Nie rezygnuj z tego przywileju. To nie jest dobry czas na stanie w kuchni czy kolejce do sklepu. Nie jest to również moment na robienie prania czy wykonywanie innych obowiązków domowych kosztem jedzenia i relaksu.

Co zatem powstrzymuje Cię przed zorganizowaniem sobie porządnej przerwy lunchowej?

  • brakuje Ci stołówki i dostępu do gotowych posiłków
    możesz zamówić jedzenie z dostawą do domu (lub biura) w Lunching
  • nie chcesz płacić za dostawę jedzenia
    na czasie pandemii Lunching przywozi jedzenie za darmo. Nie ma minimalnej wartości zamówienia
  • nie lubisz jeść sama/sam
    jeśli nie masz domowników, z którymi możesz usiąść przy stole umów się na lunch online z kimś, kogo Ci brakuje. Wykorzystajcie fakt, że macie gotowe jedzenie i możecie pół godziny poświęcić na rozmowę

Kuchnia w domu już nie wystarcza

Pomimo dostępu do kuchni, 34% respondentów w badaniu Just Eat brakuje motywacji do tego, aby gotować sobie zdrowe posiłki. Uważają, że ich jedzenie jest dużo gorszej jakości niż przed pandemią. 30% przyznaje się do jedzenia chipsów na obiad. 6% je zimną fasolkę prosto z puszki, 27% ciastka, 30% czekoladę i batony, 6% wafle ziemniaczane a 17% tosty z marmoladą. 81% badanych przyznało, że ich jedzenie stało się nudne. 19% osób uważa, że lunch jest najgorszą częścią pracy z domu. Powyższe badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii na próbie 1,5 respondentów. A jak jest w Twoim przypadku?

Utrzymaj zdrowie i dobre relacje

Mamy nadzieję, że pandemia skończy się jak najszybciej, ale zanim wrócimy do starych dobrych czasów, musimy zadbać o nasze nawyki żywieniowe na najbliższe miesiące. Nie możemy też pominąć faktu, że coraz bardziej zaczyna nam brakować towarzystwa. Przez jakiś czas samotnie zjedzona kanapka wystarczała. Jednak, kiedy już wiemy, że pandemia potrwa jeszcze przynajmniej kilka miesięcy pora na znalezienie alternatywy do tego, co mieliśmy przed pandemią, kiedy mogliśmy swobodnie się poruszać, mieliśmy wybór tego, co jemy i z kim jemy.

Misją Lunchingu jest przywrócenie chociaż w części dawnej świetności Twojej lunchowej przerwy. Przede wszystkim możemy wpłynąć na to, abyś jadł/jadła regularnie i aby Twoje posiłki były ciepłe i różnorodne. Od Ciebie zależy część towarzyska. Nawet jeśli to tylko spotkanie online, zachęcamy Cię do umawiania się z koleżankami i kolegami z pracy i do wspólnego zjedzenia posiłku.

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: