fbpx

Organizacja posiłków w firmie. Jakie masz możliwości?

Autor artykułu:
posiłki dla pracowników
Spis treści:

Catering, maszyny vendingowe, kantyna… Co możesz wybrać, by zapewnić pracownikom jedzenie? Sprawdź!

Zorganizowanie i zapewnienie przez pracodawcę posiłków w firmie dla pracowników to doskonała inwestycja w każdej firmie. Zyskuje na niej zarówno pracodawca, jak i pracownik. O zaletach posiłku dla pracownika już pisaliśmy. Teraz czas powiedzieć, jak możesz zorganizować takie żywienie.

Czy wiesz że…

dofinansowując jedzenie pracowników, możesz otrzymać ulgę ZUS na taki benefit. Więcej na ten temat przeczytasz w Dofinansowanie lunchy pracowniczych to najtańszy benefit pozapłacowy. Dlaczego?.

Od czego uzależnić wybór formy żywienia w Twojej firmie?

jak zorganizować jedzenie w firmie
Drzewo decyzji na podstawie Christopher Wanjek, Food at work. Workplace solutions for malnutrition, obesity and chronic diseases, Geneva 2005, publikacja z ramienia International Labour Organization.

Jeśli chcesz zorganizować posiłki w firmie dla swoich pracowników, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, skontaktuj się z nami. Porozmawiamy o tym, jak zadbać o zdrowe odżywianie Twoich pracowników. 

Organizacja posiłków w firmie – jakie są możliwe formy?

Catering dla firm

Dostępny jest w formie kontraktowej, gdy dowóz jedzenia jest stały i powtarzalny, oraz komercyjnej, gdy ma charakter jedynie okazjonalny. Z pierwszego typu korzystają najczęściej duże firmy i instytucje jak np. szpitale, szkoły albo urzędy, a drugi idealnie sprawdza się podczas konferencji, bankietów, imprez integracyjnych pracowników w plenerze itp. 

Maszyny vendingowe

To automaty, które zapewniają pracownikom możliwość zakupu drobnych artykułów spożywczych. Niestety nie sprawdzą się one w przypadku, gdy jesteś pracodawcą, który ma obowiązek zapewniania pracownikom posiłków profilaktycznych. Maszyny, chociaż zapewniają dostęp do jedzenia przez całą dobę, najczęściej są wyposażone jedynie w słodkie napoje i przekąski, czyli jedzenie niebędące pełnowartościowym posiłkiem. 

Kantyna w pracy

Na terenie zakładu pracy możesz zorganizować kantynę albo stołówkę wyposażoną w kuchnię, której zadaniem będzie przygotowywanie posiłków dla wszystkich pracowników. Na pewno jest to lepsza opcja niż maszyny vendingowe, bo pracodawca ma wpływ na jakość i menu oferowanych posiłków. Niestety rozwiązanie to jest kosztowne, bo wiąże się z wybudowaniem takiego miejsca (albo przeznaczeniem na nie całego piętra lub innej przestrzeni), dostosowaniem go do przepisów BHP i zatrudnieniem osób go obsługujących. 

Portale oferujące jedzenie w firmie z możliwością dowozu

Czyli właśnie Lunching, który jest benefitem żywieniowym i platformą do zamawiania posiłków w jednym.

Wdrożenie dofinansowania w dowolnej kwocie w Lunching.pl jest bezpłatne i szybkie, a obsługa benefitu nie wymaga żadnych dodatkowych działań ze strony działów HR czy kadr.

Twój pracownik zamawia bez kosztów dostawy i minimalnej wartości zamówienia.

Ty, jako pracodawca, dopłacasz kwotę, którą decydujesz się przeznaczyć na ten cel – rozliczamy się raz w miesiącu na podstawie jednej faktury. Pozostałą część opłaty za posiłek dopłaca pracownik, który dostaje od nas za pośrednictwem platformy jeden rachunek – raz w tygodniu, w piątek.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działamy, zajrzyj do artykułu: „Czym jest Lunching?”.

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: