fbpx

Jak zapewnić ciągłość dostaw w e-commerce w środku sprzedażowego boomu i szalejącej pandemii?

Autor artykułu:
benefit dla pracowników magazynu
Spis treści:

Jedną z firm, która doskonale przygotowała się do funkcjonowania w tych skrajnych warunkach jest grupa Morele.net, łącząca 9 branżowych sklepów internetowych. O tym, jak działa obecnie magazyn w Sosnowcu opowiada w filmiku Kamil Warso, zarządzający centrum logistycznym Morele.net o powierzchni ponad 15 tys m2.

Realizacja: Patryk Chmielewski

O 30% wzrosły w tym roku obroty e-commerce w Polsce. Właśnie teraz, kiedy szaleje pandemia a wszyscy poszukujemy prezentów pod choinkę, handel przez internet przeżywa prawdziwy boom. Aby móc spijać tę śmietankę internetowi dostawcy musieli przystosować swoje firmy, logistykę, pracowników do pracy na najwyższych obrotach. “Zarówno platformy sprzedażowe, ich software i systemy opłat, jak i producenci a także klienci i dostawcy w pandemicznej rzeczywistości musieli przejść przyspieszony kurs efektywności i kreatywności. Usprawniania, które trwały często mniej niż pół roku w normalnych warunkach zajęłyby nawet 3 lata” – czytamy w raporcie 300Research ”E-commerce i fintechy. System naczyń połączonych”. 

Jedną z firm przeżywających ten nagły skok rozwojowy jest polska platforma zakupowa Morele.net. Magazyn Grupy Morele.net w Sosnowcu zatrudnia obecnie kilkaset osób i pracuje 24h na dobę, aby zrealizować największą liczbę zamówień w historii. Zapewnienie ciągłości pracy magazynu przy trwającej pandemii to jedno z najważniejszych zadań firmy. Jednym ze sposobów na to, aby magazyn sprawie funkcjonował, było wprowadzenie zorganizowanych dostaw posiłków z Lunching.pl.

Szczególną korzyść z dofinansowanych posiłków odczuwają pracownicy magazynowi, którzy są narażeni na większą liczbę kontaktów z osobami z zewnątrz. Dzięki temu, że przyjeżdża Lunching zwiększamy ich bezpieczeństwo i nie angażujemy naszych pracowników administracyjnych w organizowanie posiłków na magazynie

Michał Pawlik, CEO Morele.net

Firma finansuje lunche również swoim pracownikom biurowym, którzy obecnie w większości wykonują swoją pracę z domów. Dlatego się na to zdecydowali?

W przypadku pracowników biurowych dostawy posiłków do domu ułatwiają pracę zdalną. Dla wielu osób organizowanie obiadów w domu mogło być kłopotliwe –  tłumaczy Pawlik.

A co na temat organizacji pracy magazynu przed świętami i bezpieczeństwa swoich ludzi na miejscu w Sosnowcu mówi Kamil Warso, zarządzający kilkusetosobowym zespołem centrum logistycznego Morele.net? Obejrzyj wywiad!

Serdecznie dziękujemy za realizację filmu Partykowi Chmielewskiemu, który na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną, ale dla nas zrobił wyjątek.Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: