fbpx

Podcasty HR – 25 audycji, które warto znać!

Autor artykułu:
podcast HR

Ogromna różnorodność tematów, łatwość dostępu i możliwość słuchania w trakcie wykonywania innych czynności – to nie jedyne powody, dla których kochamy podcasty. Duża popularność tego formatu wynika również z faktu, że są one tworzone przez pasjonatów i ekspertów w danej dziedzinie. Nie inaczej jest w branży HR. Czego warto więc słuchać, aby być na bieżąco z trendami i stale pogłębiać swoją wiedzę? Poniżej przedstawiamy popularne podcasty HR z rodzimego podwórka.

Podcasty HR na Spotify

Kogo warto słuchać? Polskie podcasty HR

Jeśli szukasz sporej dawki wiedzy w przystępnej i ciekawej formie, sprawdź nasze zestawienie. Prezentujemy polskie podcasty HR tworzone przez osoby, które z pasją i zainteresowaniem opowiadają o rozmaitych dziedzinach w branży: od employer brandingu, przez rekrutację, po kodeks prawa pracy. 

Oto nasza (subiektywna) lista najciekawszych podcastów HR.

Mistrzynie i Mistrzowie HR

To stosunkowo nowa pozycja wśród podcastów HR, ale już teraz jesteśmy przekonani, że nie nie można przejść obok niej obojętnie. Filip Sobel i Damian Wójcikiewicz zapraszają bowiem do swojej serii wyjątkowych gości, którzy pokazują się od nieznanej dotąd, bardziej osobistej strony. Wystarczy wspomnieć, że wśród dotychczasowych rozmówców znaleźli się m.in. Maja Gojtowska czy Maria Wolszczak z Glassnode. 

Mistrzynie i Mistrzowie HR to podcast przeznaczony stricte dla osób pracujących na co dzień w branży rekrutacji… ale nie tylko! Podczas rozmów przybliżamy prawdziwą twarz HRu od nieznanej wcześniej, bardziej osobistej strony naszych rozmówców. Rozmawiamy na tematy, na które rozmawia się rzadko i które mogą umykać nam podczas codziennej gonitwy, braku czasu i całej masy obowiązków, którą dźwigamy na barkach.

Filip Sobel

Skrzydlaty HR 

Monika Ciesielska do swojego podcastu zaprasza uznanych ekspertów i praktyków HR, autorów książek czy osobistości LinkedIn, które są głosem w środowisku biznesowym. „Skrzydlaty HR” to doskonała pozycja, jeśli interesujesz się tematyką biznesową, HRową i szeroko pojętym rozwojem osobistym. Podcast porusza tematykę zarządzania, różnorodności, równości i włączenia (DEI), transformacji cyfrowej rynku pracy, a także wzmacniania pozycji kobiet w biznesie.

To co jest siłą Skrzydlatego HR to właściwy dobór tematyki i gości, którzy dzielą się obszerną wiedzą, adresując swoje wnioski i analizy w ujęciu biznesowym, do wiadomości zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Obie te grupy są słuchaczami podcastu. Każdy z tematów staram się wspólnie z gośćmi podać w sposób przystępny, zrozumiały i pobudzający do dyskusji. Cieszą mnie bardzo tysiące odsłuchań i mnogość opinii, które zbieram po emisji każdego odcinka, wnoszących dodatkową perspektywę do odbytej rozmowy. Ja sama uczę się w „Skrzydlatym HR” jak na najlepszym biznesowym uniwersytecie.

Monika Ciesielska

HR na Szpilkach

Szukasz eksperckiej wiedzy z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń i procesów kadrowo-płacowych? Koniecznie zapoznaj się z podcastem HR na szpilach Moniki Smulewicz. Epizody podzielone są na dwa, uzupełniające się show: „HR Detektyw – monitoring nowości i zmian w prawie pracy” oraz „Przychodzi HR do Zarządu” prowadzony przez Wojciecha Chromika, który omawia m.in. case studies firm oraz narzędzia do wspierania organizacji w pokonywaniu trudności związanych z kapitałem ludzkim.

Zapraszam do wspólnego rozwoju zawodowego w kadrach, płacach i HR. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii staje się to coraz łatwiejsze, przyjemniejsze i dostosowane do naszych naturalnych preferencji. W podcastach „HR na szpilkach” oraz „HR in brief” dzielimy się ekspercką wiedzą. Przemycamy nowinki, zwracamy uwagę Słuchaczy na trendy i inspirujemy do wzmacniania strategicznej roli HR w organizacjach.

Monika Smulewicz

Prezeska Zarządu HR na szpilkach® oraz CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR

HR in Brief

To podcast informacyjny, stanowiący doskonały wybór dla osób, które w krótkim czasie (odcinki mają średnio od 3 do 6 min.) chcą zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku pracy oraz rozwiązaniami w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. HR in Brief to przegląd najważniejszych informacji dotyczących zatrudnienia, prawa pracy i rekrutacji. Seria jest współtworzona przez Monikę Smulewicz oraz studio Voice House, przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, której głosu użyczył Jarosław Kuźniar.

HR POWER podcast

Audycja Pauliny Stawskiej poświęcona jest tematyce rekrutacji i miękkiego HR. Dodatkowo w ramach podcastu możecie zapoznać się z cyklem “Dobra robota”, czyli serią rozmów, której celem jest przybliżenie różnych zawodów. Jak sama autorka podkreśla, chodzi przede wszystkim o stosunkowe nowe stanowiska, które nie są jeszcze powszechnie znane na polskim rynku pracy.

W odcinkach mojego podcastu mam przyjemność poruszać tematy HR ze wspaniałymi gośćmi. Prowadzę także cykl „Dobra robota”, w którym praktycy opowiadają o swoich ciekawych, a jeszcze nie tak powszechnie znanych na rynku pracy stanowiskach. Cykl został stworzony z myślą o osobach, które chcą się przebranżowić lub jeszcze nie odnalazły swojej ścieżki zawodowej. Rozmowy z moimi gośćmi inspirują i są przydatną pigułką informacji dla osób, które chcą wejść w daną branżę. Serdecznie zapraszam! 🙂

Paulina Stawska

Natalia Bogdan o HR i biznesie

Jeśli interesują Cię tajniki świata rekrutacji, zapoznaj się z podcastem Natalii Bogdan, w którym dzieli się ona swoim wieloletnim doświadczeniem jako headhunter i prezeska agencji pracy Jobhouse. Gośćmi cotygodniowych odcinków są eksperci ze świata HR i biznesu, którzy razem z Natalią podpowiadają m.in. jak przyciągać najlepszych kandydatów czy jak wykorzystać AI w HR.

Mój podcast będzie interesujący dla wszystkich zainteresowanych tematyką HR, rekrutacji i biznesu. Do programu zapraszam wybitnych ekspertów z tego obszaru oraz nagrywam odcinki solo, w których dzielę się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. W podcaście omawiamy najważniejsze tematy, takie jak strategie przyciągania i utrzymywania talentów w organizacji, nowinki HRowe i inne tematy okołobiznesowe, które mogą nam pomóc usprawnić codzienne działania. Jest to podcast video, więc oprócz posłuchania można także zobaczyć mnie i moich gości. Nowe odcinki wychodzą w każdą środę o 17:30. Zapraszam serdecznie do zasubskrybowania, aby otrzymać powiadomienie o nowym odcinku.

Natalia Bogdan

EB-on Employer Branding w firmie

Zależy Ci na stworzeniu przyjaznego miejsca pracy? Podcast Małgorzaty Wojciekiewicz to doskonała propozycja dla osób zainteresowanych tematyką employer brandingu. Według autorki EB to gra zespołowa, dlatego też zaprasza ona swoich odbiorców do współtworzenia serii, zachęcając ich do dzielenia się rekomendacjami w kwestii gości, tematów itd. 

Podcast jest dedykowany działom HR i EB, przedsiębiorcom i pracownikom, którym zależy na tym, aby środowisko pracy było bardziej przyjaznym miejscem do rozwoju siebie i innych. Inspiracją dla twórczyni kanału EB-on są wydarzenia i ludzie skupieni wokół obszarów związanych z employer brandingiem. Tematy, które są poruszane, zwykle z zaproszonymi gośćmi, dotyczą strategii, taktyki i trendów rynkowych.

Małgorzata Wojciekiewicz

Owocowe Wtorki

Kolejna propozycja, obok której nie można przejść obojętnie, to podcast Adriana Wolaka. Z pewnością warto dodać tę serię do swojej playlisty, choćby ze względu na dużą merytoryczność, ciekawy dobór ekspertów, a także częstotliwość publikacji (nowy odcinek pojawia się w każdy wtorek).

Podcast Owocowe Wtorki jest skierowany nie tylko do profesjonalistów z dziedziny rekrutacji, HR-u i employer brandingu, ale również do osób z zarządu i CEO. Najnowszy, piąty sezon, poświęcony jest perspektywie właścicielskiej, ponieważ wierzymy, że zrozumienie najnowszych trendów i praktyk w obszarze rekrutacji jest kluczowe dla sukcesu organizacji. Nasz podcast dostarcza wartościowych informacji, narzędzi i wskazówek, które mogą pomóc zarówno zespołom rekrutującym, jak i CEO, w budowaniu silnych zespołów, przyciąganiu i utrzymywaniu najlepszych talentów oraz osiąganiu strategicznych celów biznesowych.

Adrian Wolak

HR Inspirator

Szukasz HR-owych źródeł inspiracji? Zapoznaj się więc z podcastem Juliana Dąbrowskiego, który do serii rozmów zaprasza uznanych ekspertów z branży HR i zarządzania. HR-inspiratorzy na podstawie własnych doświadczeń opowiadają, jak tworzyć organizacje, w których dba się nie tylko o wyniki, ale i o ludzi. 

Jest różnica pomiędzy uprawianiem HR-u, a wykorzystywaniem wiedzy i działań HR-owych do rozwoju organizacji. Od 15 lat pomagam działom HR i menedżerom, w tym drugim zadaniu. Dlatego też treści podcastu kieruję do tych osób, które chcą wzmocnić HR-owo swoją organizację. Do tych wszystkich, którzy chcą zwiększać poziom wiarygodności HR-u i swojej osobiście.

Julian Dąbrowski

HR Espresso

Podcast prowadzony przez Jarka Jarzębowskiego zajmuje szczególne miejsce na naszej liście. I nie tylko dlatego, że mogliśmy gościć w jednym z jego odcinków. Hr Espresso, niczym włoska kawa, to esencja smaku zawarta w prostej, krótkiej formie (choć na liście znajdziecie zarówno kilkuminutowe, jak i godzinne audycje). Jak sam autor podkreśla celem podcastu jest omawianie HR-owych tematów w prosty i konkretny sposób. 

HR espresso to podcast, w którym solo, lub z gośćmi mówię o tym, jak robić efektywny biznesowo HR. Wierzę w to, że HR może być ogromną wartością w biznesie i powinien mieć swoje miejsce w Zarządzie, ale żeby tak się stało my sami – HR-owcy – musimy być wyposażeni w odpowiednią wiedzę i umiejętności. Podcast HR espresso to część większej układanki w ramach której przekazuję wiedzę i szkolę HR-owców i Liderów. 

Jarek Jarzębowski

Sennik HR – podcast językowy dla działów HR

Marzy Ci się praca w międzynarodowej organizacji lub po prostu chcesz nieco podszkolić swój język branżowy? Z pomocą przychodzi seria Łukasza Sennika, który w ramach 15-20-minutowych odcinków odkrywa świat Human Resources w kontekście nauki języka angielskiego. 

Słuchając Sennik HR w ciągu jednego odcinka poznasz kwestie związane ze światem Human Resources w kontekście nauki języka angielskiego. Co 2 tygodnie w odcinku znajdziesz 10 angielskich słów i zwrotów potrzebnych w codziennej pracy działu HR, ale też dużo różnych ciekawostek gramatycznych, leksykalnych czy związanych z wymową. Nie zabraknie też oczywiście humoru, nietypowych kontekstów i myszojeleni 🙂

Łukasz Sennik

Scenariusze Kariery

Podcast Agnieszki Jurkowskiej kierowany jest zarówno do osób pracujących, jak i poszukujących pracy, które pragną świadomie kształtować swoje życie zawodowe. W serii znajdziecie zarówno odcinki solowe, jak i rozmowy z zaproszonymi gośćmi – w tym ekspertami pracy, psychologami oraz coachami kariery. To solidna dawka wiedzy na temat tego, jak kierować swoją karierą zawodową, jak działa rynek pracy oraz jak efektywnie szukać zatrudnienia. Słowem: pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pragnie stworzyć własny, wymarzony scenariusz kariery. 

Rynek pracy i sposób w jaki pracujemy poddawany jest ogromnej zmianie, a wraz z nimi sposób postrzegania i budowania swojej kariery zawodowej. Czym kierować się we własnym rozwoju zawodowym, aby nadążyć za zamianami i jednocześnie realizować swoje cele zawodowe? 

Ten podcast tworzę dla osób, które poszukują wiedzy i różnorodnego spojrzenia na rozwój własnej kariery. Poruszam w nim tematy związane z zarządzaniem karierą, wyborem kierunku zawodowego, komunikacją na rynku pracy, w tym przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych i przebranżowieniem. Polecam go osobom w zmianie zawodowej i tym, którzy chcą świadomie kształtować swoje życie zawodowe. Zapraszam do słuchania

Agnieszka Jurkowska

Leaders. What’s next?

Jak pozostać skutecznym liderem w trudnych czasach? Gdzie szukać inspiracji i wiedzy, aby mądrze zarządzać swoim zespołem? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, zapoznaj się z podcastem stworzonym przez Voice House, w którym Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar rozmawiają z zaproszonymi gośćmi. W ramach odcinków poruszane są aktualne problemy i wyzwania, z którymi mierzą niemal wszyscy liderzy m.in. jak komunikować się w czasie recesji, czy jak utrzymać w dobrym zdrowiu psychicznym siebie i swoich pracowników. 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem przywództwa w czasach mega kryzysów do wysłuchania 8 wyjątkowych dla mnie, podcastowych rozmów w serii: Leaders. What’s next? Odpowiedzialność CEO jest zawsze ogromna – za organizację, biznes, klientów, pracowników, w trudnych czasach tym bardziej  dla mnie wielką inspiracją jest mądrość i doświadczenie naszych z Jarosławem Kuźniarem, Gościń i Gości, których zaprosiłam do studia Voice House. Każda rozmowa jest zestawem bezcennych wskazówek i refleksji CEO. Zapraszam do odsłuchania i komentowania na LI! 

Tina Sobocińska

Everest LIDERA

Podcast Anny Sarnackiej-Smith to doskonała propozycja dla managerów, którzy chcą być skutecznymi liderami dla swoich zespołów. Odcinki z tej serii pozwolą Ci lepiej wykorzystywać dostępne zasoby i rozwijać się na stanowisku szefa, otwierając tym samym ścieżki rozwoju dla Twoich pracowników. To dobry wybór, jeśli interesuje Cię tematyka z takich obszarów jak m.in.: skuteczna komunikacja z zespołem, delegowanie i egzekwowanie zadań czy wdrażanie nowego pracownika.

Ludzie są różni, ale przewidywalnie różni… Dziś to wiem, fascynuje mnie to, bo widzę, jak bardzo rozumienie różnic osobowości pomaga w tym, by zatrudnić właściwą osobę, wdrożyć ją do organizacji, jak pomaga managerom w tym, by konstruktywnie przeprowadzić zespół przez nieporozumienia, mądrze zaplanować pracę projektową, rozwijać współpracowników oraz zadbać o zaangażowanie zespołu.

Anna Sarnacka-Smith

Angielski w HR

To kolejny podcast kierowany dla HR-owców, które chcą swobodnie posługiwać się językiem angielskim w swoim środowisku zawodowym. Odcinki trwają od 5 do 9 minut, więc można je śmiało przesłuchać np. w drodzę do pracy czy przed snem. Za sprawą podcastu Aleksandry Janowskiej poznasz praktyczne słowa i zwroty, które przydadzą Ci się w środowisku zawodowym. 

„Angielski w HR” to podkast dla osób, które w angielskim chciałyby poruszać się tak sprawnie, jak w obszarze zasobów ludzkich. Skorzystaj z krótkich, ale treściwych lekcji, żeby uzupełnić słownictwo i rozwiać swoje wątpliwości. Jak powiedzieć „urlop na żądanie”? Czym różni się „compensation” od „remuneration”? Posłuchaj!

Aleksandra Jankowska

reDEFINIUJ

Jakiś czas temu Maciej Pawłowski podjął decyzję o zmianie podejścia do tworzonych dotychczas treści. W efekcie dawny podcast “Fundamenty Organizacji” przeobraził się w “reDefiniuj” poświęcony (jak sam autor wskazuje): komunikacji, współpracy w zespołach i narzędziach psychometrycznych (FRIS®, RMP®, CliftonStrengths®). Koniecznie sprawdźcie, co kryje się za nowymi odcinkami (zwłaszcza jeśli na co dzień pracujecie w firmach technologicznych). A jeśli nie mieliście wcześniej okazji zapoznać się serią Macieja Pawłowskiego, to śmiało wybierzcie się w podróż po jego starszych audycjach. 

Nagrywam materiały dla świadomych swoich kompetencji i predyspozycji menedżerów. Głównie kieruję swoje słowa do świata firm technologicznych. W wielu materiałach posługuję się narzędziem diagnostycznym FRIS®, żeby opisywać rzeczywistość zespołów IT.

Maciej Pawłowski

Kto tu rządzi? O kulturze odpowiedzialności

Czym jest kultura odpowiedzialności? I jak ją tworzyć w swojej organizacji? Koniecznie posłuchaj podcastu Sławka Błaszczaka z 4Results, który sprawdza, jakie są najlepsze recepty na branie i oddawanie odpowiedzialności w firmach. Bada, jak zarządzać mądrze, unikając przy tym pułapek i ucząc się na błędach i sukcesach innych. W ramach podcastu powstaje narzędziownik  „Kto tu rządzi?”, który Sławek prowadzi wspólnie razem z Tomkiem Milerem – coachem, podcasterem, autorem książki „Kaizen. Jak osiągać wielkie cele małymi krokami”. Każdy epizod narzędziownika to krótka dyskusja na temat jednego z narzędzi lub zagadnień praktycznych powiązanych z kulturą odpowiedzialności. Jak wykorzystywać dane narzędzie? W jakich okolicznościach działa ono najlepiej? Kiedy lepiej go nie stosować? 

18 lat temu założyłem firmę 4Results, w której pracuję z gronem kilkudziesięciu osób, którzy są pasjonatami budowania zdrowych organizacji. Sam miewam trudności w przekazywaniu odpowiedzialności. Dlatego spotykam się z osobami, które mają doświadczenie w budowaniu empowermentu w organizacjach, delegowaniu odpowiedzialności, budowaniu kultury autonomii i decyzyjności. Pytam się ich – jak to robić? 

Treści zamieszczone w podkaście kieruję do wszystkich liderów i liderek, którzy chcieliby budować w swoich zespołach i całych organizacjach, taką kulturę pracy, w której każdy dba o wyniki, angażuje się i wnosi swój pełny wkład intelektualny.  Miejsce, w którym ludzie są zdrowsi i szczęśliwsi, ponieważ mają większy wpływ, w którym każdy jest liderem.

Sławek Błaszczak, Founder 4Results

Leaders Island Podcast. Z warsztatu lidera.

Zastanawiasz się, jak efektywniej zarządzać zespołem? Chcesz skutecznie wspierać swoich pracowników w rozwoju? Podcast Józefa Kąckiego (twórcy Leaders Island) pozwoli Ci być lepszym liderem i podnosić swoje kompetencje. Jak sam autor podkreśla: bez względu na to, czy zajmujesz stanowisko team leadera, head of, kierownika, menedżera, PM czy CEO, współpraca z ludźmi to WIELKIE HONOROWE ZOBOWIĄZANIE. Aby lepiej sprostać temu zadaniu, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia praktyków biznesu, którzy są zapraszani do programu Z Warszatu Lidera.

Podcast Z Warsztatu Lidera to audycja, podczas której wraz z zaproszonymi gośćmi przekazujemy praktyczną wiedzę i doświadczenie z dziedziny zarządzania i leadershipu. W Leaders Island na co dzień towarzyszymy w rozwoju setkom menedżerów i liderów. Wierzymy, że najskuteczniejszą drogą do osiągnięcia celu jest korzystanie z doświadczenia praktyków, dlatego do rozmowy zapraszamy ekspertów w swojej dziedzinie. Jeśli chcesz poznać wyzwania, z którymi mierzą się liderzy i ich zespoły, zrozumieć biznes od strony managementu i przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności, to serdecznie zapraszam do wysłuchania podcastu. Do usłyszenia!

Józef Kącki

Praktyczny podcast

To pozycja obowiązkowa, jeśli zajmujesz się Employer Brandingiem lub rekrutacją w  IT. Podcast prowadzony jest przez Olgę Żółkiewicz i Michała Gąszczyka, którzy mają jasno sprecyzowane zasady: odcinki mają być krótkie i mieć merytoryczne tematy. Dodatkowo do serii zapraszanych jest wielu znanych ekspertów z branży, którzy mają praktyczne doświadczenie w danej dziedzinie. Wystarczy wspomnieć, że dotychczas wśród rozmówców znaleźli się m.in. Julia Wesołowska z T-Mobile, Mateusz Jabłonowski, Anika Osmólska z TRAFFIT i wielu innych. 

O Krok Do Przodu. Liderzy zmian

Podcast Moniki Chutnik to obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób, które zajmują się wdrażaniem zmian: czy to w zespole, czy to w organizacji, czy też w życiu osobistym. Jeśli interesują Cię takie tematy jak zarządzanie międzykulturowe, zarządzanie wirtualnym zespołem, rozwój liderów czy inkluzywność i różnorodność, dodaj ten podcast do swojej listy odtwarzania. Znajdziesz w nim rozmowy z zaproszonymi ekspertami, którzy przybliżają tajniki pracy z osobami z różnych kultur, dzielą się ciekawymi case studies, a także podpowiadają, jak pracować w wirtualnej i hybrydowej rzeczywistości. Na dużą uwagę zasługuje również cykl skierowany do młodych liderów, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków.

Niczego nie trzeba się bać. Trzeba to tylko zrozumieć – mówiła Maria Skłodowska Curie. I to właśnie jest pomysł na ten podcast: zrozumieć, jak działają rozmaite procesy w zespołach i organizacjach, a także pomóc zrozumieć jak zrobić pierwszy krok. Pracuję z międzynarodowymi dużymi organizacjami, do podcastu ściągam tematy które na Zachodzie są już zwyczajne, a tu nas jeszcze nowatorskie. Ze mną jesteś O krok do przodu. Serdecznie zapraszam!

Monika Chutnik

Partnerki Produktywności

Zastanawiasz się, czym jest zdrowa produktywność i jak ją osiągnąć? Dodaj do swojej playlisty podcast “Partnerki Produktywności”. Jego twórczynie Sylwia Hennek i Edyta Jania-Kwiatkowska dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak usprawniać swoje działania, pracować mądrzej, realizować plany, a tym samym zachować równowagę między życiem zawodowym a osobistym. W ramach serii poruszają szereg istotnych i ciekawych tematów (m.in. jak wykorzystać Test Gallupa, czym są błędne przekonania, które hamują nasz rozwój itd.), a każdy odcinek kończy się krótkim zadaniem dla słuchaczy.

Do produktywności podchodzimy holistycznie i intencjonalnie, bo wiemy, że usprawniając pracę, możemy mieć fajniejsze życie. Dzielimy się naszymi doświadczeniami z optymalizacją codziennej pracy, zmianą kierunku rozwoju zawodowego, jednocześnie pamiętając w tym wszystkim o własnych potrzebach i wartościach. A ponieważ same wiemy, że nie jest to łatwe, chcemy, by podcast był także wsparciem w procesie.

Sylwia Hennek i Edyta Jania-Kwiatkowska

HR-owa Burza Mózgów

 

Chociaż od publikacji ostatniego odcinka minęło nieco czasu, mamy jednak nadzieję, że Ania Morawiec-Bartosik i Kinga Makowska wrócą niebawem z kolejną dawką wiedzy. HR-owa Burza Mózgów to bowiem wyjątkowa pozycja na rynku podcastów, poświęcona liczbom w HR. Razem z zaproszonymi gośćmi autorki rozmawiają o znaczeniu analityki w różnych dziedzinach HR: od employer brandingu, przez rekrutację, po controlling i people analytics. 

Pracuj.pl dla HR

Grupy Pracuj.pl nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Poza prowadzeniem wiodącego serwisu rekrutacyjnego w Polsce, marka znana jest również m.in. z tworzenia atrakcyjnych treści w formie badań i raportów. Warto również zapoznać się z podcastem “Pracuj.pl dla HR” poświęconemu tematyce rekrutacji, kultury organizacyjnej, rozwojowi pracowników i tworzenia marki pracodawcy. 

Przypominamy, że marka prowadzi jeszcze inny podcast “Dobra Robota” kierowany do pracowników. W ramach odcinków poruszanych jest wiele istotnych kwestii związanych z pracą zawodową m.in. jak negocjować podwyżkę, czym jest mobbing lub jak radzić sobie z depresją, pozostając przy tym aktywnym zawodowo.  

Let’s talk about wellbeing

Temat dobrostanu w miejscu pracy i życiu osobistym jest niezwykle bliski naszemu sercu. Nic więc dziwnego, że na liście podcastów pojawił się “Let’s talk about wellbeing” od Capgemini Polska. Do jego współtworzenia zapraszani są eksperci z dziedziny zdrowia psychicznego i fizycznego, którzy dzielą się przydatną wiedzą i wskazówkami. Jeśli chcesz cieszyć się dobrym samopoczuciem, żyć w zdrowiu i z powodzeniem rozwijać siebie i swoje pasje, ten podcast jest dla Ciebie. 

Nie Ma Biura

Zastanawiasz się, jak zarządzać zespołem w 100% zdanie? Jak w takim trybie powinna wyglądać praca i komunikacja – o czym pamiętać, a czego się wystrzegać? Zapoznaj się więc z podcastem tworzonym przez zespół Nozbe, który dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. Dużą zaletą tej serii jest ciekawy dobór tematów, a także szereg przydatnych wskazówek m.in. jak dawać feedback, jak zatrzymać talenty w zespole, co przemawia za 4-dniowym tygodniem pracy, jak przeprowadzać spotkania, aby nie były stratą czasu i wiele, wiele innych.

Podobało Ci się to zestawienie?

Daj nam znać, a chętnie przygotujemy dla Ciebie listę zagranicznych podcastów HR!

Zapisz się do Newslettera

Webinary   ||   Raporty  ||   Wpisy i porady  ||   Ebooki  ||   Newsy branżowe

Przeczytaj również: